Seo

SEO Uyumlu Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

seo uyumlu web sitesi tasarımı
SEO Uyumlu Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır

SEO uyumlu web tasarımını nasıl yaratırsınız?

Web tasarımı doğrudan SEO ile ilgilidir. Yazılım, tasarım ve içerik SEO hizmetinin temel taşlarıdır. Özellikle Web sitesi tasarımı, arama motorunda yüksek rütbe isteyenler için çok önemli bir silahtır. Yaratıcı ve kullanıcı odaklı bir web sitesi tasarımı, arama motorunda bir konum elde etme çabalarını etkiler. SEO uyumlu bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız, deneyimli bir SEO uzmanı ile web tasarım projenizi yapmak için çok iyi bir karardır.

SEO uyumlu web sitesi  tasarım özellikleri nelerdir?

Özetle SEO nedir? Görelim
SEO kelimesinin Türkçe karşılığı (arama motoru optimizasyonu, Türkçe arama motoru optimizasyonu anlamına gelir). SEO nedir? SEO ne yapar?

Genişleyen ve ileri teknoloji ile SEO özellikle son yıllarda yayıldı ve birçok açıdan dijital platformda yerini aldı. Biz SEO teknikleri, SEO dostu web siteleri, SEO uzmanları olarak yabancılar.

SEO arama motoru optimizasyonu adından da anlaşılacağı gibi, web sitenizin yeri arama motorlarında belirlenmelidir. Arama motorlarındaki konumumuzu nasıl belirleriz? Bu kadar kolay olsaydı, herkes ilk sayfanın en üstünde olmak isterdi, ancak hedefinize kolayca, tutarlı bir şekilde ve disiplinle ulaşabilirsiniz.

Şimdi biraz daha derine inelim ve SEO’nun amacını ve ilkelerini açıklayalım. SEO kelimesini tanımlamak için öncelikle SEO’nun aslında Google standartlarının bir özeti olduğunu, yani Google’ın web siteniz tarafından istenen işlevleri ve optimizasyonları nasıl gerçekleştirdiğini açıklayan bir arama motoru optimizasyonu olduğunu unutmayın. Teknolojisi.

Web standartları hakkındaki yazımızda söylediğimiz gibi, öncelikle makalemizi dikkatlice okumanızı ve hedefimiz SEO uyumlu web sitesi tasarımı oluşturmak ve geliştirmek ve Google -Rankinglerimizi artırarak değeri artırmakla bizi takip etmelisiniz. kullanılabilirliğimizi artırarak veya bulunabilirliğimizi artırarak markamızın .

Web standartları hakkındaki yazımızda söylediğimiz gibi, öncelikle makalemizi dikkatlice okumanızı ve hedefimiz SEO uyumlu web sitesi tasarımı oluşturmak ve geliştirmek ve Google -Rankinglerimizi artırarak değeri artırmakla bizi takip etmelisiniz. kullanılabilirliğimizi artırarak veya bulunabilirliğimizi artırarak markamızın .

Yeni bir web tasarımınız varsa veya eski web sitenizi SEO uyumlu bir web sitesine dönüştürmek istiyorsanız, SEO uyumlu kurumsal web tasarımının nasıl olması gerektiğine bir göz atalım. Amacımız kullanıcı dostu bir standart Google web sitesi oluşturmaktır. Genellikle web tasarım şirketlerinde beğendiğiniz örnek web siteleriniz var mı? İlk olarak örnek web sitelerine bağlantılar sağlar, tasarımı onaylar ve kodlama tamamlandığında web sitesi etkinleştirilir. Burada istediğiniz örnek sayfalar için web tasarım şirketine bağlantılar sağladıktan sonra oluşturduğunuz web sitesinin özelliklerini ve işlevselliğini belirtmelisiniz. Web sitesinin grafik tasarımı, yazılım ve hatta web tasarımının fiyatı buna göre şekillenecektir.

SEO dostu web tasarım özellikleri

Oluşturulacak web sitenizin HTML5 uyumlu olması ve web sitenizde kullanmak istediğiniz özellikleri listelemesi gerekir. Ayrıca, sadece web sitesi tasarım şirketi için değil, aynı zamanda sizin için de bazı sorumluluklarınız olduğunu unutmayın.
Web sitesi yanıt veriyor, yani mobil cihazlarla uyumlu ve tüm ekranlarda ve cihazlarda sorunsuz çalışıyor. (Web tasarım şirketi)

W3C (web tasarım şirketi) arama motoru standartlarını destekler

AMP Destekli Hızlı Açık Mobil Sayfalara Sahip Olmalıdır (Web Tasarım Firması)

SEO uyumlu bir web sitesinde H1, H2, H3 gibi kol bandı etiketleri bulunmalıdır. (Web tasarım şirketi)

Kod yapısı harici olarak çağrılmalıdır, örn. B. Kısa JS ve CSS. Sayfada olmamalı. (Web tasarım şirketi)

TR Dili soneki mevcut olmalıdır. (Web tasarım şirketi)

Kullanılacak görüntüler ve diğer malzemeler için bir alt etiket plakası bulunmalıdır. (Tasarım şirketi biz

Web sitenizi barındıran sunucunun tarayıcı önbelleğe alma ve önbelleğe alma kimlik doğrulaması etkin olmalıdır (web tasarım şirketi veya siz)

Mümkünse, web sitenizden jpg, gif, png, css, js gibi dosyaları SubDomain’e gönderin veya CDN (Web Tasarım Şirketi) hizmeti alın.

JavaScript analiz ertelemesi, web sitenize (web tasarım şirketi) giriş yaptığınızda JavaScript yüklerinin sürdüğünden emin olun.

Web sitenize (Web Tasarım Şirketi) yüklenecek resimlerin en boy oranları belirtilmelidir.

Web tasarım şirketinden (DNS) iletmekten kaçının

“Meta açıklamalar, anahtar kelimeler vs. kaydırıcı” için ayrı yönetim modülü mobil (web tasarım şirketi)

Mobil cihazlar için İngilizce karakter girme Örnek: web tasarımı değil, web tasarımı, grafik tasarımı. Mobil cihazlarda yazıldığı gibi (web tasarım şirketi)

Mobil site haritası ve dosya Robots.txt

Başlık, kaydırıcıdaki metni etiketledi

Bu önceki öğeler SEO teknikleri değil, SEO uyumlu bir web sitesinin sahip olması gereken işlevler ve cihazlar.

Google, web sitenizin kaç işlevine sahip olduğunu kontrol eder ve bunları bu işlevlere en uygun sırayla sıralar. O zaman SEO teknikleriyle bu sıralamayı geliştirmek size kalmış. Bir web sitesi oluşturduğunuzda, sadece istediğiniz örnek sayfaları web tasarım şirketine göndermezsiniz. Ne istediğinizi bilen bir işletme sahibi olarak, daha iyi bilgilendirilirsiniz ve ödediğiniz paranın tamamını talep edebilirsiniz.

Diger Makalelerime ulaşmak için  buraya tıklayınız

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı