skip to Main Content
7 Adımda Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

7 Adımda Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır
Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Pazarlama bütçenizi artırmadan büyümek ister misiniz? Cevabınız evet ise, sizin için bazı şeyler var. Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile, web siteleri güçlü otoriteye ve iyi bir backlink profiline sahip arama motorlarında daha yüksek bir yere sahiptir. Web siteniz ana sayfada göründüğünde daha fazla tıklama, paylaşım, beğenme ve katılım elde edersiniz. Sayfanızı kimse bulamazsa, en iyi yazılmış makaleler bile bir anlam ifade etmez.Tabii ki, işinizi geliştirmek istiyorsanız, SEO uyumlu içerik yazdığınızdan emin olmalısınız. Kolay olduğunu söylemiyorum. Temel bilgileri öğrendikten ve içerik oluşturduktan sonra sürecinize dahil ettikten sonra, bunları iş yükünüze eklemeden iyi sonuçlar elde edeceğinizi göreceksiniz. Kişi listenize e-posta pazarlama bültenleri ve iyi bir pazarlama hunisi gönderme gibi bazı tanıtım etkinlikleriyle bir şeyler başarabilirsiniz. Ancak bugün için içeriği SEO için optimize edeceğiz.

SEO  Uyumlu makale Ne Anlama Geliyor?

SEO için optimize edilmiş içerik, arama motorlarında önemli bir yer kaplayan bir şekilde oluşturulan içeriktir.

Bazı pazarlama uzmanları anahtar kelimelerle dolu olması gerektiğine inansa da, arama motorlarının içeriklerini bulmak istediğiniz konuya bulmasına, anlamasına ve bağlantılandırmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bu makalede okuduğunuz gibi, içeriğinizi SEO dostu bir şekilde oluşturmak, yayınlarınızı, videolarınızı ve diğer içerik biçimlerinizi anahtar kelimelere püskürtmekten daha fazlasıdır.

SEO  Dostu Makale  Nasıl Yazılır

1.)Başlıkları ve altyazıları kullanın

Başlıkları ve altyazıları kullanarak SEO optimizasyonunda önemli bir adım atıyorsunuz.

İnsanlar kolay okunabilen şeyleri paylaşma eğilimindedir.

Aynı şey arama motoru robotları için de geçerlidir. Web sitelerini aradığınızda, başlıklarını tanır ve içeriklerini daha iyi anlamak için kullanırlar, ör. Hangi bölümlerin en önemli olduğu.

Başlıklara ve alt başlıklara sahip anahtar kelimeler de doygunluğu artırır. Ancak, bu oyun sisteminden yararlanmamanız gerektiğini unutmayın.

OKUMALISIN  301 Yönlendirme Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

 

2.)Önceki içeriğe bağlantılar ekleyin

Arama motorlarının içeriği derecelendirmesinin bir yolu, aldıkları geri bağlantıların miktarına göre. İyi içerik, hem harici hem de dahili olarak birçok geri bağlantı alma eğilimindedir.

Trafiği artırmak ve önceki içeriğinizi geliştirmek istiyorsanız, onu yeni yayınlarınıza bağlamayı unutmayın. Bu, arama motoru robotlarının ve kişilerin en iyi makalelerini bulmalarına yardımcı olur.

Buna ek olarak, yüksek kaliteli ve saygın  Web sitenizin geçerliliğine bağlantılar artırır. Daha iyi bağlantı sayısı arttıkça sayfanız arama sonuçlarında sıralanır. Ayrıca metnin gövdesinde güvenilir kaynaklar kullanarak okuyucularınız arasında güven oluşturur.

3-)Makalenizin uzunluğunu optimize edin

Google’ın son yıllarda daha uzun ve daha yüksek kaliteli içeriğin daha yüksek önceliğe sahip olduğunu göstermesidir. Amacı, kullanıcılarına mümkün olan en iyi cevapları vermektir. Bu genellikle kullanıcının isteğine en eksiksiz yanıt veren yayınlara sahip olmanız gerektiğini gösterir.

300 kelime yazmak artık yeterli değil. Google Analytics  Raporlarına bakın ve hangi yayınların daha yaygın olduğunu görün  ilginç olduğunu öğrenin. En çok ziyaret edilenler hangileri en çok okunanlar?Daha sonra en yüksek dönüşümü sağladı. Ardından bu bilgileri, kitleye en uygun yaklaşımı bulmak için kullanın.

  1. )Anahtar kelimelerinizi dikkatlice seçin

Bazı satıcılar oturup oturup yazmaya başlarlar. SEO optimizasyonunu dış kaynaklardan sağlıyorsunuz.Diğerleri önce içeriklerine dahil etmek istedikleri anahtar kelimeleri yazarlar.Bu benim tercih ettiğim yaklaşım.

Konu ile ilgili anahtar kelimeleri belirleyerek başlayın. Yapmanız gereken tek şey Google’dan bir tane gibi anahtar kelime planlama araçlarını kullanmak, Ahrefs veya SERPSTAT gibi gelişmiş bir SEO aracını kullanmak veya sizin için bir SEO ajansı kiralamaktır.

Bu işleme henüz başlamadıysanız, bu anahtar kelime araştırma kılavuzuyla başlamalısınız.

5-)Fotoğraflarınızı optimize edin

Resimler, içeriğinizi ilginç ve paylaşılan hale getirmek için gereklidir. İnsanların web sitesi çekici ve alakalı fotoğraflar içeren bir şirketten ürün satın alma olasılığı daha yüksektir.

OKUMALISIN  Backlink Nedir Nasıl Yapılır?

Resim dosyalarına anahtar kelimeler ekleyerek ve alternatif etiketler sağlayarak fotoğrafları optimize edebilirsiniz.

Fotoğraf boyutunu da optimize ettiğinizden  Çok büyük görüntüler yükleme süresini yavaşlatır ve  arama motoru optimizasyonuna zarar verir.

Görünürlük veya  Görüntü kaliteden ödün vermeden mümkün olduğunca küçük hale getirin. Birçok görüntü işleme programı buna kendi yerleşik işlevleriyle izin verir. Bunu alamazsanız, alternatif bir Squoosh uygulaması, görüntü dosyalarınızı yeniden boyutlandırmanızı ve hızlı bir şekilde sıkıştırmanızı sağlayan ücretsiz bir araçtır.

6)-İçeriği kullanılabilir yapın
Bu nedenle SEO açısından zengin ve insanların okumak istediği içerik açısından zengin ilginç bir makale yazmayı başardınız. Bir sonraki adım, paylaşılmasıdır. SharThis ve AddThis gibi web siteleri, kullanıcıların içeriği kolayca paylaşabilmeleri için web sitenize sosyal medya düğmeleri eklemenizi kolaylaştırır.

7-)Yüksek kaliteli içerik yazın
Bu oldukça açık olmalı. İçeriği okumanın ve onlarla etkileşimde bulunmanın en iyi yolu yararlı ve eğlenceli içerik yazmaktır. Arama motorları, yüksek kaliteli web sitelerini alakalı içerikle ödüllendirir. Kalite, listedeki hemen hemen tüm diğer faktörlerden daha önemlidir.

Diger Makalelerime ulaşmak için buraya tıklayınız