Seo Link İnşasının Kuralları

Seo Link İnşasının Kuralları

Link oluşturma ve SEO

SEO ile ilgili en önemli başlıklardan biri olan bağlantı kurma hakkında konuştuğumuz bu makalede, web yöneticileri ve işletme sahipleri genellikle dikkatli ise, bağlantılar oluştururken akılda tutulması gereken noktaları göreceğiz. Geçmiş hatalar için yüksek faturalar ödemek zorunda olan birçok web sitesi sahibi, bağlantı kurma konusunda Google’ın algoritmanın çok yanlış düşünerek değişen algoritmasının önemsiz bir detayı olduğunu söyleyerek bağlantı kurma konusunda temkinli. Google algoritmasının “devasa” kısmı hala bağlantı kurma ile ilgili olsa da, web yöneticileri ve web sitesi sahipleri tamamen bağlantı kurmadan vazgeçiyor ve arkaları ile büyük potansiyeli değerlendirme fırsatı sunuyor. İnsanlar bağlantı kurmanın artık önemli olmadığını ve bağlantı kurma kurallarını bilmedikleri için bu sorunla ilgilenmediklerini düşünüyorlar.

 

Eğer doğru kural yapısı ile “kurallara göre oynamak”, er ya da geç SEO yarışında kazanacaksınız. Kısa bir süre sonra birçok kişi hayal kırıklığına uğradıktan, istediği başarıyı elde edemedikten veya Google’ın sıralamasını daha da düşürdükten sonra, bağlantı kurma ile gerçekten ilgilenmedikleri için yarışta geride kalırlar. Google, hata olarak gördüğü sorunlara dikkat eder ve onları cezalandırmaktan çekinmezse, daha fazla ivme elde etmek için bir iş bile değildir, tek istediğimiz bu değil mi?

 

SEO kariyerinden uzak kalmak ve rekabetin bir parçası olmak isteyen herkes, bağlantı kurma gibi önemli bir konuyla yoğun bir şekilde ilgilenmelidir. Bağlantı kurma kurallarını doğru anlarsanız, oyunu kurallarına göre oynayabilirsiniz! Dijital dünyada geçmişte Google gibi bir otorite bulunmadığından, hiç kimse kurallara uymayı göze alamaz, Google’ın algoritması, insanlar bağlantılar oluştururken yaptıkları şeyi yaparken standartları belirler. Bugün, neyin işe yaradığına dikkat ederek kısa vadeli başarı elde etmeye çalışanlar, yapay bir tanıtımdan sonra geri dönmemek için ilk sırayı kaybedecekler. SEO çalışmanızla uzun vadeli başarı istiyorsanız, yarın neyin işe yaradığını ve bugün neyin işe yaradığını merak etmelisiniz.

OKUMALISIN  Alexa Nedir ve Alexa Nasıl Yapılır

 

Bağlantı metinlerinize dikkat edin

İlk olarak, bir bağlantı oluştururken nelerden kaçınmanız gerektiğine bir göz atalım. Bunu yapmak için Google algoritmasının nerede olduğunu ve görüntülendiği verileri nasıl değerlendirdiğini bilmeniz gerekir. Büyüteçinizde odaklanmanız gereken ilk nokta kontrol ettiği bağlantılardır. Pencere öğesi bağlantıları, blog ağları, profil imzalama bağlantıları gibi web sitelerini işaret eden tüm bağlantılar, bağlantı metninin yoğunluğunu belirler. Google’ın algoritması, web sitelerinin bağlantı metni yoluyla aldığı bağlantılarla da ilgileniyor.

 

Bunu zaten söyleyebilirim; Google’ın gelecekte yeni bağlantılar için web sitenize uyguladığı cezaların çoğu, bağlantı metni yoğunluğunuzu olumsuz etkileyen düşük kaliteli bağlantılarla ilişkilidir. Bu nedenle, sitenize işaret eden bağlantı metinlerini düzgün bir şekilde yönetmek çok önemlidir.

 

Bir bağlantıyı kabul ederken dikkatli olun

Web sitenize işaret eden dağlar arasında bir fark var, bağlantı yapısı düzgün bir şekilde yapılandırılmış ve kullanımı kolay bir web sitesinin popüler bir sayfasından ve dönüştürülmüş forum başlığındaki bir profil imzasındaki bağlantı metninden geliyor ” çöp kutusuna. ” Tartışma bağlantılarını kabul ederken özellikle dikkatli olmalısınız: B. Widget bağlantıları, blog yorum bağlantıları veya forum profili imzaları. Web sitenizin bağlantı profilini genişletmek istiyorsanız, seçici olmanız ve hem nitelik hem de miktar dikkate almanız gerekir. Çok fazla bağlantı metni manipülasyonu Google tarafından fark edilmeyecektir, ancak bu strateji kısa vadede başarılı olmasına izin veriyor olsa da, genellikle durum böyle değildir, uzun vadede ciddi sıralama kayıplarına maruz kalmak kaçınılmaz olacaktır.

 

Bağlantı metnini düzenleme

Kimseden metin tutmasını istemeyin ve web sitenizin bağlantı yapısını Google’ın gözünde yapay müdahale ile daha yapay hale getirmeye çalışmayın. Belirli anahtar kelimelere odaklanarak bağlantı metni yoğunluğunu optimize etme girişimi sınırsızdır. Çünkü bir kez düşünmeye başladığınızda, işlerin kontrolden çıktığını göreceksiniz ve ne kadar çok denerseniz deneyin, bağlantı metninin yoğunluğunu istediğiniz gibi ayarlayamazsınız. Uzun vadede, ne kadar çok denerseniz deneyin, sizin için işe yaramayan kelimelere bağlantılar bulacaksınız. Kendiniz için bir “model” oluşturmaya ve “Bu kelime işe yarar, işe yaramaz” gibi müdahalelere başlarsanız

OKUMALISIN  Site Haritası (Sitemap) Nedir ve Nasıl Oluşturulur

 

Diger Makalelerime  ulaşmak için buraya tıklayınız