Rakip Site Anahtar Kelime Analiz

Rakip Site Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır

Rakip  anahtar kelimeleri bulmak, onlardan bir adım önde olmanın ilk adımıdır. Önce anahtar kelimeleri bulun, ardından çok daha kaliteli içerik oluşturun. Web sitenizin teknik yapısı yeterliyse, daha yüksek sıralama elde edersiniz.

Rakip anahtar kelime ücretsiz ulaşmak  bulmak mümkün mü?

Genellikle, sadece bu iş için tasarlanmış düzinelerce ücretli araç vardır. Ne yazık ki, onlar çok pahalı ve bizim ulaşım alanı dışında.

Deneme üyeliği satın alarak bu araçları sınırlı bir süre kullanmaya devam edebilirsiniz. Bahsettiğimiz ücretli araçlar arasında en yaygın olanları: Semrush, Ahrefs, Spyfu ve hatta hepimizin bildiği Alexa var.

Ahrefs bir haftalık test için 7 dolar istiyor. Sınırlı olsa bile Spyfu aracını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Semrush ve Alexa bir aylık ücretsiz deneme süresi sunuyor.

Bu araçların test sürelerini kullanmanızı öneririz. Bu araçları nasıl ücretsiz hale getirebiliriz?

Ücretsiz yarışma web sitesinden kelimeleri bulun

Daha önce aşırı önerilen bir araç var ve neilpatel tarafından satın alındı.

Aracı  aşağıdaki adreste bulabilirsiniz.Neilpatel.com

Tek yapmanız gereken, arama kutusuna anahtar kelimelerini istediğiniz sitenin adresini girmek. Diliniz olarak Türkçe’yi seçmeyi unutmayın.

 

"<Yoastmark

İşte bu, rakibinizin web sitesinden aldığınız ziyaret sayısını aşağıdaki SEO anahtar kelimeleri bölümünde görebilirsiniz.

Tüm anahtar kelimeleri görmek için kaydolmanız istenebilir. Kayıt ücretsizdir ve Google hesabınızla iki tıklamayla giriş yapabilirsiniz.

Screaming Frog, SEO Analizi

Screaming Frog, SEO uzmanlarının en önemli SEO araçlarından biridir. Ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur. Kapsamlı ve ayrıntılı bir analiz yapmayacağı için ücretsiz sürüm yeterli olacaktır.

OKUMALISIN  21 Ana SEO TAKTİKLERİ
Screaming Frog ile rekabet anahtar kelimesi analizi nasıl yapılır?

Analiz etmek istediğiniz web sitesinin ana sayfasının bağlantısını taramaya devam eden tüm bağlantıları analiz edin ve ana sayfada görünen tüm bağlantıları izleyin. Ücretsiz sürüm, 500 sayfaya kadar analiz izlemeye izin verir.

Rakibinizin web sitesinde bir site haritası varsa, site haritası bağlantısını tarayarak tüm sayfaları daha kolay tarayabilirsiniz.

Screaming Frog Analysis, tüm sayfalardan başlık, meta, H1 ve anahtar kelime verilerine erişmenizi sağlar. Bu şekilde, herhangi bir sayfada arama yapabilir ve anahtar kelimeleri öğrenebilirsiniz.

Majestic  SEO;

Majestic, tüm SEO  endüstrisinde bireyler ve kurumlar için en popüler SEO aracıdır. Majestic programının temel amacı bir backlink analizi yapmaktır. Rakibinizin web sitesini veya kendi web sitenizi geri bağlantılar aracılığıyla analiz edebilirsiniz.

Geri bağlantıları kullanırken ana odak noktası bağlantı metninin kullanılmasıdır. Görkemli analiz bize bu konuda çok kesin ve net bilgi sağlar.

Geri bağlantı satın almanın rakip anahtar kelime analizi ile ne ilgisi olduğunu bilmek istiyoruz.

Rakiplerinizin bir backlink hizmeti aldığı birkaç tıklama ile bu kelimeleri bulmak mümkündür. Backlink kelimeleri aynı zamanda rakip anahtar kelime ilgili benzersiz verilerdir

 

Diger Makalelerime  ulaşmak için   buraya tıklayınız