skip to Main Content
En İyi Backlink Sorgulama Araçları

En İyi Backlink Sorgulama Araçları

Backlink Sorgulama Araçları
Backlink Sorgulama Araçları

Kullanabileceğiniz bir backlink denetleyicisi mi arıyorsunuz?

Son yıllarda SEO açısından çok şey değişti, ancak geriye kalan tek şey backlink.

Derecelendirmeler, web sitenizde aldığınız geri bağlantı sayısından daha yüksekti. Ancak son zamanlarda, hepsi bağlantılarının kalitesi için derecelendirilmiştir.

Geçen yıl,  Google’ın penguen algoritması tüm özel blogları günceller  ağlarını kaldırdı ve düşük kaliteli bir bağlantı derecelendirme güncellemesiydi. Bu eğitimde, web sitenizin kaç tane geri bağlantı olduğunu kontrol etmek için kullanabileceğiniz en iyi çevrimiçi backlink sorgu sayfalarını açıklarım.

 

Neden backlink sorgu araçlarına ihtiyacınız var? Bunu öğrenmek zorundayız.

Bir web sitesi web sitenize veya web sitenizdeki bir sayfaya bağlıysa, buna backlink denir. Geri bağlantılar, daha iyi  Bu, anahtar kelime sıralaması için en önemli parametrelerden biriydi.  Bununla birlikte, zaman içinde Google geri bağlantılara öncelik verdi ve web sitesi sıralaması için daha fazla sinyal düşünmeye başladı.

Geri bağlantı oluşturma hakkında konuştuğumuzda,  Genellikle dofollow bağlantıları oluşturmaya odaklanırız.  Backlink doğrulama araçlarını kullanarak web sitemiz için kaç tane geri bağlantı oluşturduğumuzu öğrenebiliriz. Çok sayıda geri bağlantı etki alanı otoritesini artırmaya yardımcı olur.

Aşağıda, web sitenize tüm geri bağlantıları görüntülemek için kullanabileceğiniz bazı ücretsiz çevrimiçi backlink araçları bulunmaktadır.

İhtiyaçlarınıza göre bu araçlardan birini seçebilirsiniz.

Bazıları ayrıntılı sonuçlar verirken, diğerleri yalnızca geri bağlantılar sunar.

 

SEMrush

Neredeyse iki yıldır kullandığım bir araç. Yeni işlevlere sahip çok sağlam bir SEO aracıdır. SEMRUSH backlink kontrol fonksiyonuna girmeden önce, SEMRush’un ihtiyacınız olabilecek SEO araçlarının eksiksiz bir seti olduğunu söylemeliyim. SEMRUSH, günlük olarak güncellenen ve web sitenizin geri bağlantısının durumunu yakından kontrol etmenizi sağlayan geniş bir veritabanına sahiptir.

 

Alan özeti raporu aşağıdaki gibi ayrıntıları gösterir: B. Hangi TLD bölgesi sizi çoğu sayfaya bağlar. Ayrıca en çok bağlandığınız ülkenin ayrıntılarını da bulacaksınız. Rakip web siteniz veya web siteniz için geri bağlantıları kontrol etmek için SEMRUSH kullanabilirsiniz.

OKUMALISIN  Mutlaka bilmemiz Gereken 9 SEO Alışkanlığı

 

Genel olarak, SEMRUSH şu anda bir backlink işleyicisi olarak kullanmanız gereken bir araçtır.

 

bağlantı madenleri

Fırsat bulmak için Backlink’i analiz ederseniz, bu aracı seveceksiniz. LinkMiner ile kolayca neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

50 ücretsiz günlük backlink analizi

Katıştırılmış web sitesinin kontrol paneli üzerinden önizlemesi

Kategorilere göre geri bağlantıları görüntüleme (bloglar, forum, sorular ve cevaplar)

Bağlantıya bakın

Backlink’e yer işareti koy

 

Ahrefs

Ahrefs popüler bir yeni backlink sorgu aracıdır. Geri bağlantılarını ücretsiz olarak kontrol edebilirsiniz.

 

Bu araçla, her web sitesine en iyi 100 geri bağlantıyı gösterebilirsiniz. Ayrıca bir hesap için kaydolabilir ve web siteniz için tam bir backlink analizi ve metin bağlantısı analizi alabilirsiniz.

 

Ahrefs, her web sitesine geri bağlantıların ayrıntılı bir analizini sunar. Ahrefs ile aşağıdaki verileri öğrenebilirsiniz.

 

Metin dağıtımı

Dofollow-Nofollow Bağlantısı

Alan Adı Derecelendirmesi

Yeni veya kayıp bağlantılar

Penguin güncellemesinden sonra negatif arama motoru optimizasyonu yaşarsanız, tüm bağlantı ayrıntılarını ve web siteniz için bağlantı metni yüzdesinin dökümünü alabilirsiniz.

 

Linki aç

Openlink ile blogunuzun geri bağlantılarını kontrol edebilirsiniz  çeşitli seçenekler sunan bir araçtır. Örneğin, ayrıntılı raporlama ve optimizasyona ihtiyacınız varsa ve tek bir sayfa veya tüm bir web sitesi için geri bağlantıları kontrol etmek istiyorsanız, bunu bağlantı tanılama ile yapabilirsiniz.

Bu, web siteniz tarafından görüntülenen en son geri bağlantıları (ve diğer geri bağlantıları) kontrol etmenizi sağlayan tamamen ücretsiz bir araçtır. Son 1000 geri bağlantıyı CSV biçiminde de dışa aktarabilirsiniz.

 

buzzsumo

BuzzSumo, içerik pazarlaması için en sevdiğim araçlardan biri. Ücretsiz ve profesyonel bir sürüm sunuyor. Pro sürümü, herhangi bir sayfadan alan adınızı veya geri bağlantılarınızı doğrulamanızı sağlayan ek bir işleve Bu sahiptir. Ayrıca CSV veya Excel biçimindeki bağlantılar  dışa aktarma seçeneğiniz de vardır.

OKUMALISIN  10 Adımda SEO Çalışması Nasıl Yapılır

 

Moz

Bu makalede listelenen tüm araçlar arasında Moz en eski ve en popüler araçtır.

 

5- Sıralama sinyalleri

Birçok farklı kategoride, özellikle Alexa geri bağlantılarında geri bağlantıları görebilirsiniz. OpenSite Explorer aracının işlevleri de bu araçta bulunmaktadır. Bağlantıları nofollow / dofollow olarak sınıflandırır ve bağlantı metnini ve güven aralığıyla görüntülemenizi sağlar.

 

6- SEO Spyglass

Çevrimiçi olarak sağlanan birçok programdan farklı olarak, bir yazılım / program olarak hizmet eder. Ayrıntılı istek işlevine ek olarak, hangi ülkeden ve hangi hizmetin bağlantılarının kaynaklandığı da ayrıntılı olarak gösterilir. Ücretsiz hizmet veren bir yazılımdır.

 

7- Backlink monitör

Ücretsiz, sınırlı erişim hakları için kullanmak isteyen kullanıcılarına sunmaktadır. Yalnızca bir backlink sorgu hizmeti olarak hizmet eder. Ayrıntılı bir analiz yapmak isteyenler için ideal araçlardan biridir. Geri bağlantıların nerede ve nasıl sağlandığını gösterir. Renklerle oluşturulan listeler, başlangıç ​​grafikleriyle çok net bir sorgu raporu oluşturur. Web sitenizin sahip olduğu geri bağlantıların sayısına, kaç farklı IP’den geldiğine, kaç farklı C Sınıfı IP’nin var olduğuna, kategorileştirmeyi takip et / takip et ve çok sayıda ayrıntılı bilgiye erişebilirsiniz.

 

8- SearchMetrics

Ücretsiz ve bir ücret karşılığında kullanabileceğiniz harika hizmetlerden biridir. Yalnızca geri bağlantıları değil, birçok sorunu analiz etmek için kullanabileceğiniz SEO araçları içerir. Ücretli versiyonda benzersiz araçlar bulacaksınız. Analizinde verileri birçok kaynağa dayanarak sunar. Ücretli sürümü daha eksiksiz ve çeşitli analizler sunmasına rağmen, ücretsiz sürümü aynı zamanda piyasadaki birçok araçtan daha fazla veriye erişmenizi sağlar.

 

9- Web Seo Analizi

SEO sahiplerinin SEO hakkında ihtiyaç duyduğu analizlerin çoğunu yapma olanağı sunar. 10 günlük ücretsiz deneme sürümünden yararlanabilirsiniz. Hizmet içinde birçok araç kullanabilirsiniz. Kullanımı kolay ve anlaşılması kolay raporlar büyük avantaj sağlar. Ayrıntılı grafikler ve grafik desteği ile birçok rapor oluşturun ve bunları kullanıcıya sunun. Bağlantı oluşturma ve sorun giderme, sayfa analizi ve Alexa trafiği gibi birçok hizmet içerir.

OKUMALISIN  Seo Uyumlu Web Sitesi

 

10- Bağlantı araştırma araçları

Backlink sorguları ve SERP sonuçları dahil birçok hizmet sunar. Ücretli sürüm birçok analiz aracı sunar. Ücretsiz sürümde sadece 4 farklı araçtan yararlanabilirsiniz. Bir web yöneticisinin kesinlikle kullanması gereken araçlara sahiptir. Analitik ve çözümlerle kapsamlı ve kapsamlı bir web sitesinin gereksinimlerini karşılar.

Diger Makalelerime ulaşmak için buraya  tıklayınız