skip to Main Content
Paravan Blog Nedir Nasıl Yapılır

Paravan Blog Nedir Nasıl Yapılır

Paravan Blog Nedir Nasıl Yapılır
Paravan Blog Nedir Nasıl Yapılır

İnternet ortamında web sitelerinin temel amacı arama motorlarındadır. önemli bir yer işgal etmektir. İnsanların erişebilmesi için bir iş yapmalısınız. Bu çalışmalar birçok farklı kanaldan yürütülmektedir. Site içinde veya dışında çok fazla iş yapabilirsiniz. Diğer şeylerin yanı sıra, bir paravan blog açabilirsiniz. Bir paravan blog nedir? görelim.

Paravan blog nedir?

paravan blog
paravan blog nedir

paravan blog nedir ?Bunlar, web sitesi sayfalarınız için oluşturduğunuz blog sayfalarıdır. Bu çalışmalar öncelikle Google gibi arama motorlarında zirveye çıkmak için yapılır. İsteğe bağlı olarak, bu hizmetler bir ücret karşılığında veya ücretsiz olarak kullanılabilir. Büyük şirketler genellikle hosting ve mastering yoluyla hosting blogları oluştururlar. Ücretsiz olarak açtığınız paravan  bloglarda profesyonel içerik oluşturmanız zorunludur.

Ana web sitenize yüklemek her zaman doğru davranış değildir. Bu nedenle, geri dönüşler alarak arama motoru sıralamasını yükseltmek gerekir. Bu web siteleri, ana web sitenizin popülaritesini artırmak için kullanılır. İlk olarak, bu web sitelerini neden açmanız gerektiğini açıklıyoruz.

Neden Paravan blog açılmalı?

Bir web sitesini reklamsız düzenlemenin bir anlamı yoktur. Bu nedenle, temel amaç potansiyel ziyaretçileri web sitesine çekmek. En çok ziyaret edilen rota arama motorlarıdır. Bu nedenle, arama motorları üzerinden trafiği yönlendirmelisiniz. Bundan emin olmak için bir paravan  blog kullanabilirsiniz.

Web sitenizi tanıtmak için web sitenizde yaptığınız hiçbir iş sizin için olumlu olmayabilir. Bu nedenle, bir ön site açarak web sitenize doğal bir geri bağlantı oluşturabilirsiniz. Google, onu destekleyen farklı kanallar olmadığı sürece web sitenizi sıraya koymaz. Bu nedenle, web sitenize güçlü referanslar oluşturmak için, elinizi taşın altına koyarak bağımsız olarak çalışmalısınız. İstediğiniz sonuçları, oluşturduğunuz bir paravan blog aracılığıyla web sitenize iletebilirsiniz.

Web sitelerinizdeki diğer makaleleri paylaşarak reklam yayınlıyormuşsunuz gibi görünmüyor. Ayrıca, bu web siteleri ana web sitenizle aynı kategoride hizmet veren web siteleridir. Bu şekilde, web siteniz hiçbir yere anında ulaşabilir. Bu çalışmalar mümkün olan en profesyonel şekilde ve uzmanların desteği ile gerçekleştirilmelidir.

Paravan Bloglar Nasıl çalışır?

paravan blog  sahibi olmak için önce ücretli veya ücretsiz bir blog seçmelisiniz. Genel olarak, bu çalışmalarda ücretsiz hizmetler tercih edilmektedir. Bu hizmetler kurulum sırasında sizden herhangi bir ücret almaz. paravan blog blogger.com, blog.com gibi popüler kanalları açarak Bunlar kullanılabilir. Gerekli ayarları buradan yapabilirsiniz paylaşmaya başlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Seo Uyumlu Başlık ve Açıklama Nasıl Yazılır?

Ücretli bir ön blog oluşturmak istiyorsanız, web siteniz için barındırma ve alan adlarına da ihtiyacınız vardır. Ardından, gerekli tasarım ve tematik çalışmaları yaparak içeriği web sitesinin mantığıyla paylaşabilirsiniz. Bir ön blog oluşturmak için bir web sitesi oluşturmak ve normal içerik girmek yeterlidir. Bu sayfanın benzersiz ve farklı bir teması olmalıdır. A veya C Sınıfı IP adresi de önerilir.Ayrıca, hedef kitlenize bilgi ve itiraz sağlayan yüksek kaliteli içerik promosyon öğelerinde değil web sitelerinde paylaşılmalıdır.

Paravan Blog Çalışması Nasıl Yapılır?

Ana sayfadaki bloglamanın ana bileşeni, trafik ve sıralaması arama motoru sonuçlarında artan bir ana sayfadır. Oluşturulacak diğer blogların amacı bu web sitesini güçlendirmektir. İyi bir paravan blog için belirli sayıda blog veya web sitesi oluşturulmalı ve orijinal bloglar orijinal içerik içermelidir. Bloglar oluşturulduktan sonra ana sayfaya bağlanmak kesinlikle kaçınılması gereken bir eğilimdir. Bağlantılar birbirlerine ve ana sayfaya açık düzünelerce web sitesi tarafından oluşturulduysa, bu geri bağlantılar gerçekçi değildir ve arama motoru robotları tarafından fark edilir. Bu nedenle, açtığınız her blog en az bir ay boyunca web sitesinde görüntüleyebileceğiniz orijinal içerik gerektirir. Yaklaşık bir ay sonra oluşturulan bağlantılar faydalıdır. Özetle; Çevrimiçi bir blog oluşturmak aslında basit bir çalışmadır. Yapmanız gereken tek şey, ana web sitenize trafiği artırmak, 200-500 kelime aralığında orijinal içerikle doldurmak ve daha sonra ön taraf arasındaki bağlantıları sağlamak için açık mikro web siteleri veya bloglar – Bloglar ve ana web sitesi. Açtığınız ön blogların ve bu bloglara girdiğiniz içeriğin ön sayfadaki içerikle ilişkili olduğundan emin olmak önemlidir. Ön uç bloglar oluşturabileceğiniz platformlar arasında Tumblr, WordPress ve Blogspot bulunur.

Paravan Blog Ne işe Yarar?

Web siteniz, titiz ekran blogları ile güçlendirilecektir. Geri bağlantı almanın en sağlıklı yolu, paravan bloglamadır. Geri bağlantı alırsanız ve paravan blog oluşturmadan web sitenizi tanıtmak istiyorsanız, para için diğer web sitelerinden geri bağlantılar ve satış mektupları almanız gerekebilir. Bunu paravan  blog ile ucuza yapabilirsiniz. Biraz daha fazla çaba gerektirmesine rağmen, SEO çalışması için de daha ucuz ve daha sağlıklıdır.

Ücretsiz Paravan blog nasıl açılır

Bir Paravan blogu açmanın birçok ücretsiz yolu vardır. Ayrıca, bu platformlar sayesinde, web siteniz sıfırdan başlayacak ve yüksek pa değerlerine sahip olacak ve ön panel blogunuz hızlı bir şekilde otoriteye sahip olacak.

 • WordPress
OKUMALISIN  Rakip Site Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır

Ücretsiz bir WordPress paravan blog açabilirsiniz. Hızlı yönetim paneli ve sitedeki hız ile  paravan  blogunu kolayca açabilirsiniz.

 • Blogger

WordPress gibi, Blogger da herkesin bir web sitesini ücretsiz olarak açabileceği bir ortamdır. Blogger’ın sahibi Google olduğundan, aynı anda kendi web sitenize yetki verebilir ve bağlantı verebilirsiniz.

 • Medium

Medya; Herkesin makalelerini paylaştığı DA ve PA değerleri 90’ın üzerindedir. Bu siteden geri bağlantı almak siteniz için çok yararlı olabilir.

 • papiroom

Türkler tarafından yaygın olarak kullanılan bir sosyal alışveriş platformudur. Herkes makaleleri istediklerini paylaşır. Papiroom sayesinde ücretsiz bir paravan blog açabilirsiniz.

 • Tumblr

Tumblr’da bir sosyal paylaşım platformudur. Yetkili kapak blogları düzenli içerik girilerek oluşturulur.

Bir Paravan blogu açarken dikkat edilmesi gerekenler
 • Kendi sitenize daha fazla dikkat etmelisiniz. % 100 orijinal içerik düzenli olarak girilmelidir.
 • Bağlantı asla ilk 3 ay içinde yayınlanmamalıdır. Zaten ilk 3 ayda, paravan  blogunuzun kendi web siteniz üzerinde çok az etkisi var.
 • Paravan bloglarına 3 aylık düzenli içerik girişinden sonra 3 ön blogunuz varsa, lütfen ön bloglarınızdan diğer ön bloglarınıza geri bağlantılar sağlayın.
 •  paravan Blogunuzdan 6 ay sonra kendi web sitenize bağlantı verin. Bu şekilde,% 100 organik ve kendi web sitenizin temasına bir geri bağlantı elde edersiniz.
 • Paravan bloglarınızdan bağlantı kurarken web sitenize verdiğiniz bağlantıların “dofollow” olduğundan emin olun. Aksi takdirde çok fazla etkisi olmayabilir.
Paravan blogların  açılışı ve oluşturulması.

paravan  blog ağını kurmanın en çok tercih edilen yöntemi, ağı ücretsiz bir blog hizmeti sunan web sitelerinde yapılandırmaktır. Bu web siteleri, internetin geliştirilmesi ve hobisi ruhunun devamı için oluşturulmuş ve kurulum ve kullanım için herhangi bir ücret talep etmeyen blog hizmetleridir. Yıllardır sorunsuz çalıştıkları için aşağıdaki hizmetlere güvenebilirsiniz.

Ücretsiz bir paravan blog oluşturmak oldukça kolaydır. İlgili sitenin bir üyesi olmak ve bir alt alan veya klasör tanımlamak yeterlidir. Üye olurken farklı adlar ve soyadlar kullanmanızı ve farklı adresler edinmenizi öneririz.

 • Ücretsiz  paravan blog sitelerinin listesi:
 • wordpress.com
 • blogger.com
 • Medium.com
 • blog.com
 • tumblr.com
 •  Weebly.com
 •  Jimdo.com
 • Webs.com
 • Emyspot.com
 • Edublogs.org
 • Yola.com
 • Papiroom.net
 •  wix.com

Gördüğünüz gibi, liste yalnızca bloglanabilir web sitelerini değil, web sitelerini diğer yazılımlarla yapılandırmanıza izin veren web sitelerini de içerir. Bu web sitelerinde web siteleri oluşturarak paravan blog  ağınızı çeşitlendirmenizi öneririz.

Bloglara içerik girerken akılda tutulması gerekenler:

Ücretli olup olmamasına bakılmaksızın, paravan blogunuz doğal ve ön sayfaya benzemelidir. Başka bir siteyi desteklemek için oluşturulduğu anlaşılmamalıdır. Bu nedenle, içerik girerken hedefinizin bu blog’u açmak olduğunu iddia etmelisiniz.

OKUMALISIN  Yerel Seo(local-seo) Nedir Nasıl yapılır?

Soru: “Neden bu kadar çok uğraşıyoruz?” Tek bir siteyle uğraşmak zor olsa da, ağ oluşturma ve birçok siteyle ilgilenme gerçekten işkence olabilir. Fakat amaç para kazanmaksa, onlardan kaçış yok. Blog ağını kurmak yerine başka web sitelerinde reklam veremez misiniz? Tabii ki öyle ve bu da kullanılmalı. Ancak, kendinizi yönettiğiniz, özenle tasarlanmış bir web sitesi bulma şansınız çok yüksek değildir. Bu nedenle, bu kaliteli siteyi kendiniz kurmalısınız. Bağlantının satışı yasaklandığında ortaya çıkan sloganlardan biri “bağlantı satın al, web sitesi al” idi. Kaliteli olsa bile, bağlantı için hangi siteyi kullandığınızı ve yarın nasıl gelişeceğini kontrol edemezsiniz. Ancak, ön blog ağında bloglama kontrolünüz altında.

İçeriğinizi oluştururken, diğer web sitelerine bağlantılar da oluşturabilirsiniz. Elbette, bağlandığınız web siteleri Wikipedia gibi web siteleri olmalıdır.

İçeriğinizin kısa olmadığından emin olun. İçeriğin uzunluğu tartışmalıdır. Ancak, elinizden gelenin en iyisini yaparsanız, olabildiğince ayrıntılı, yararlı ve uzun içerik yayınladığınızdan emin olun.

Paravan bloglarda  nasıl bağlantı kurma oluşturabilirim?

Ana bloglarınızda ilk kez ana sayfanıza bağlantı vermemelisiniz. Lütfen diğer sitelere bağlantı verin. Çünkü bağlantısız bölge doğal kabul edilme şansını azaltır. Ana web siteniz bağlantıların alınabileceği düzeyde oluncaya kadar önceki bloglardan bağlantı vermemeye dikkat edin.

İçeriğe girmek sıkıcı olacağı için pek çok paravan  blogum yok. Birkaç ayda bir birkaç blogunuzdan ana sayfanıza bağlantı verebilirsiniz. Toplam 2 yılı kapsayan bir ağdan bahsedildiğini görebilirsiniz. Her yazıdan ana sayfaya bağlantı vermeyin. 5-6 makalede bağlantı kurabilirsiniz. Blogroll alanından bağlantı yapmak risklidir. Bunu yapmak istiyorsanız, yüksek kaliteli paravan  blogundan bağlantı kurmanız yeterlidir.

Kaliteli bir paravan nasıl oluşturabilirsiniz?

Oluşturduğunuz paravan  blog hizmeti ve ana web sitenizi barındıran blog sistemi aynı temelde olmamalıdır. Blogger tabanlı bir site için WordPress ve Tumblr sistemlerini kullanabilirsiniz.

Ana bloglarınızın ana sayfanıza bir bağlantı içerdiğini unutmayın. Ana sayfanızda kısıtlanmış ve istenmeyen bir blog oluşturulacak.

Bağlantı zamanını not edin: ilk günden itibaren sayfalarınıza bağlantı vermeyin. Ana bloglarınızda belirli miktarda içeriğe ulaşın, 5, 10 makale eklemeden ana web sitenize bağlantı vermeyin.

paravan bloglardan  ana sayfanızın ana sayfasına değil, alt sayfalarına, özellikle de aynı konuyla ilgilenen sayfalara bağlantı verin.

Belirli günlerde içerik girerek ön sitenizi güncel tutmaya çalışın. Ödenmemiş kapak sayfanızdan kaldırılan geri bağlantı değeri düşük performansa neden olur.

Aynı öğeyi birden fazla ekranda kullanmak istiyorsanız, döndürmeyi unutmayın.

Diger Makalelerime ulaşmak için buraya tıklayınız