skip to Main Content
Mutlaka Bilmemiz  Gereken 9 SEO Alışkanlığı

Mutlaka bilmemiz Gereken 9 SEO Alışkanlığı

Sahip olmanız gereken SEO alışkanlığı
Sahip olmanız gereken SEO alışkanlığı

bu bölümde  sahip olmamız gereken 9  SEO alışkanlığı nedir ne degildir bunlar için ne  yapmalıyız  konusunu  inceledik.

Becerilerinizi müşterileriniz veya kendi web siteniz için daha iyi kullanmak istiyorsanız,SEO strateji ve becerilerinizi kullanmak istiyorsanız

Buna karşılık, arama motoru optimizasyonunda kötü alışkanlıkları azaltmanın ve yeni alışkanlıklar geliştirmenin veya mevcut olanları geliştirmenin zamanı geldiğini söyleyebiliriz.

Genellikle SEO’nun belirli alanlarına odaklanmayı tercih ederiz,  Örneğin B. ilgi alanlarımıza veya bilgilerimize dayanarak teknik, harici ve web sitesi için. Nereye gittiğimize bakılmaksızın, genellikle tamamen SEO’ya odaklanmayı tercih etmiyoruz.

Çünkü yaklaşımımız olması gerekenden çok daha zayıf. Bağlamsal ve içerik odaklı SEO yaklaşımları geliştirerek, SEO anlayışınızı geliştirebilir ve kazançlarınızı SEO alışkanlıkları dönüştürebilirsiniz.işte  9 seo  alışkanlıkları nelerdir ?

1.Derinlemesine araştırma

Araştırma kelimesinin anlamı her insan için farklıdır. Endüstride, araştırma genellikle anahtar kelimelerle, rakiplerle ve bağlantılarla bağlantılıdır.

Bir SEO uzmanı şimdi ayrıntılara zaman harcamak yerine her şeye odaklanmak zorunda. Çünkü bu iyi bir uygulama süreci için son derece önemlidir.

Özellikle SEO kampanyalarında, anahtar kelime yerine kitle kelimesini kullanmaya başlayabilirsiniz. Her zaman araştırma için kullandığınız tüm araçlardan ve verilerden daha fazlasını elde etmek istiyorsanız, bu tür bir değişiklik yapmanız gerekir.

Arama motorunun arama sonuçları sayfasını anlamak için daha fazla zaman ve araç kullanmalısınız. Hedef grubunuzu geçmişe göre daha yakından incelemeli ve eski anahtar kelime araştırma yöntemlerinden vazgeçmemelisiniz.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri yakalamak için, her zaman çok daha fazlasını araştırmak gerekir. Kısa vadede yararlı olan araştırmalara değil, SEO çalışmalarına bağlamsal bir yaklaşım sağlamalısınız.

 

OKUMALISIN  Google Cezalarına Karşı Korumanın yolları Nelerdir

2.Diğer önlemler

SEO çalışmalarını kimin için yaptıklarından bağımsız olarak, diğer kişi Google Analytics, Google Arama Konsolu ve diğer analiz araçlarında çok az zaman harcadıklarını söyleyecektir. Size göre, buradaki verileri anlamayacaksınız.

Bu nedenle, sayıların önünüzde göründüğünden emin olun ve bu noktaları günlük olarak analiz etmek için yeni alışkanlıklar öğrenmeye çalışın. Bu şekilde, analiz araçlarından aldığınız verileri daha iyi ve daha verimli bir şekilde ölçebilirsiniz.

Verilerle ne kadar fazla zaman harcarsanız, rapor oluştururken o kadar fazla bilgi kullanırsınız. Haftalık veya aylık olarak oluşturduğunuz raporlara özel boyutlar ve bilgiler ekleyerek çalışmanızın tatmin edici olmasını sağlayabilirsiniz.

3.Öğrenmeye devam et

Farklı sorular bulmak veya SEO dünyasında neler olduğunu öğrenmek için farklı kaynakları kullanabilirsiniz. Ancak, yeni bilgileri araştırmak ve öğrenmek yeterli değildir.

Web sitesi teknolojisindeki dijital pazardaki son gelişmeleri, trendleri ve değişiklikleri hızlı bir şekilde öğrenmenin ve günlük olarak takip etmenin yollarını bulmalısınız.

Bunu yapmanın en iyi ve en basit yollarından biri, sektör için kilit kaynakları takip etmektir. Bazı kaynaklara e-posta ile abone olabilir veya bazılarını sosyal medya kanallarında takip edebilirsiniz.

Her sitede zaman geçirmek yerine, size neler olduğunu gösteren yol tariflerine odaklanmanın bir yolunu bulmalısınız. Bu şekilde, organik yöntemleri kullanarak yeni şeyleri geliştirebilir ve öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda, boş zamanınıza müdahale etmezsiniz.

4.Geriye doğru çalışın

İstisnasız, geriye doğru çok iyi çalışabilmelisiniz. SEO çalışması dijital pazarlama çalışmalarının bir parçasıdır ve her zaman masada bir sandalye bulabilirsiniz.

Ama bunun yeterli olmadığını bilmelisin. Blokchain, yapay zeka, sesli arama, sohbet robotları ve benzeri yeniliklere açık olmalıdır. Tüm bunları yaparken, geride bıraktığınız etkili işi sağlamalısınız.

Özellikle, bir şirkete SEO hizmetleri sunmaya çalışıyorsanız, kesinlikle ilgili tarafların sahip olabileceği bilgi ve verileri sunmaya çalışmalısınız. Şirketin hedefleri doğrultusunda hareket etmeli ve verileri geriye doğru çalışırken yanınıza almalısınız.

5.Koşulsuz bağlılığa odaklanma

SEO dünyasında uzun süredir aktif olsanız bile, zaman zaman bu hatayı yapmış olabilirsiniz. Bir şey olduğunda, genellikle eski taktikleri ve küçük güncellemeleri düşünürsünüz. Ancak burada önemli bir gerçeği bilmek gerekir.

Bir günlük güncellemeler ve sıralama gelişimi geçmişte olduğu gibi çok daha az yayınlanır. Bunu yapmak için bağlama odaklanmalısınız. Üzerinde çalıştığınız konunun alaka düzeyine ve otoritesine daha fazla önem vermelisiniz. Bu SEO başarısı için kritik bir noktadır.

Eski taktiklere bağlı kalmaya veya küçük güncellemeler yapmaya çalışırsanız, sonsuz bir savaşa giriyorsunuz.

Bu nedenle, odak yönünüzü bağlama göre değiştirmeniz gerekir. Anahtar kelimeleri, teknik ayrıntıları ve bağlantıları ikinci sırada yer alırken, önce içeriği koymanız gerekir. Bu şekilde, bağlı SEO planı içinde hak ettiği değeri gösterir.

 

OKUMALISIN  SEO'nuza Fayda Sağlamak İçin Yoast Ayarlarını Ayarlama
6.Teknik detaylar için hazırlıklı olun.

Bağlamı vurgulamak, çalışmanızın etkili olması için yeterli değildir. SEO çalışmasının teknik detayları ile uzlaştırmaya çalışmalısınız.

Düzinelerce içerik girmek, bağlantılar oluşturmak ve sıralamalar almak mümkün olsa da, teknik SEO öğeleri devreye girdiğinde işler biraz değişir.

İçerik oluşturma ve pazarlamada neredeyse mükemmel becerilere sahip olsanız bile, SEO’nun bazı teknik öğelerini geliştirmeniz gerektiğini unutmayın.

İçerik kopyalama, kanonik etiketler, dizin oluşturma, bozuk bağlantıları kaldırma, sayfa hızını optimize etme ve SEO teknik çalışmalarının diğer yönleri hala önemlidir. SEO teknik çalışmasının bu yönlerini atlarsanız, başarı şansınız çok zayıftır.

7.Bilgi sağlanması.

Sizin için değil, başka bir web sitesi için SEO işi yapıyorsanız, tüm işleri kendi başınıza yapamayacağınızı bilmelisiniz. Bir web sitesi oluştururken birkaç nokta vardır, s. B. Tasarım, içerik yazma, kodlama ve bilgi teknolojileri. Tam yükünü taşıyamazsınız.

Onlara kimin için çalıştığınız hakkında bilgi vermelisiniz. Stratejiniz hakkında bilgi vererek size yardımcı olduklarından emin olmalısınız. Özellikle kurumsal pazarlama departmanlarından destek alabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken, SEO çalışma kontrolünü başkalarına geçmemeye dikkat edin. Hala kontrol sahibi olmalısınız, ancak onları eğitmeli, hedef kitle hakkında bilgilendirmeli ve müşterinin alışveriş dalgası hakkında konuşmalısınız.

8.Diğer pazarlama kanallarını kullanın.

SEO çalışmaları yaparken, web sitesine uygulanan diğer pazarlama çalışmalarını göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle, klasik pazarlama ve reklamcılık çalışmalarına aşina olmalısınız. Özellikle Ücretli arama kampanyalarında kullanılan anahtar kelime verileri almaya çalışmalısınız.

SEO çalışmalarınız sırasında, kutudan biraz çıkmaya çalışmalı ve klasik pazarlama, baskı pazarlaması ve diğer reklam alanlarında ders öğrenmeye çalışmalısınız.

SEO çalışmaları yapan bir kişi olarak, diğer pazarlama kanallarından destek alabilir ve destek alabilirsiniz. Çünkü bu pazarlama alanları size içerik, bağlantılar ve diğer faktörler konusunda yardımcı olacak bilgiler sağlayabilir.

9.Odak dengesi

SEO çalışmasında ne kadar iyi olursanız olun, belirli bir alanda çok iyi olsanız da, belirli bir alanda zayıf olabilirsiniz. Çünkü her şeyi yapacak kadar iyi olmanız çok önemli değil.

Bu gibi durumlarda, SEO çalışmanızı farklı noktalara odaklamak yerine, bulmaya çalışmalısınız. İçerik çok iyi, ancak teknik ayrıntıları atlamaya çalışmamalısınız. Yaklaşımı dengelemek zorundasınız.

Bir şeye konsantre olabilir ve çok iyi yapabilir ve etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bununla birlikte, bu çok riskli bir stratejidir, çünkü algoritmanın olası bir güncellemesi durumunda, her şey verimsiz olabilir ve rakiplerinin üstesinden geldiği bir senaryo ile karşılaşabilir.

SEO çalışmalarının tüm yönlerine odaklanmaya çalışmalısınız. Belirli bir öncelik listesi oluşturabilirsiniz. Ancak, denge ve tutarlılığın strateji uygulaması için çok daha riskli bir seçenek olduğunu unutmamalısınız.

SEO çalışmalarında birçok farklı unsur vardır. Bu basit bir konuşma gibi görünse de, son derece doğrudur. Yeni alışkanlıklar başlatmalısın

Diger Makalelerime ulaşmak için buraya tıklayınız