web sites sıra kaybetme

Google’da Sıra Kaybetme Nedenleri

SEO çalışmaları devam ettikçe, bu çalışmalara rağmen web siteleri sıralarını kaybedebilir. Bu düşüşlerden sonra, web site sahipleri genellikle yalnızca 1 veya 2 seçenek kullanır. Ancak, bu olasılıklar beklenenden fazla. Web sitenizin sıralama kaybının önceki seviyenize ulaşmasının nedenini bulmak, bu sorunu daha kolay çözerek çok önemlidir.

bilgileri değerlendirerek web site hangi duruma maruz kaldığını bulmaya çalışın.

Algoritma güncellemesi (% 35)
Geri bağlantı azaltma (% 26)
Aşağıdaki web sitelerinin üzerinizde olduğu görülüyor (% 13)
Başlık ve meta değişiklikler (% 10)
Anti-SEO (% 6)
Nesne değişimi (% 4)
İçerik Güncellemeleri (3)
Sunucu sorunları (% 3)
Anahtar kelime yoğunluğunda değişiklik (% 3)
Algoritma güncellemesi

Backlink’i azaltır
Genellikle bilinmeyen ve dikkate alınmayan bir ölçüttür. Daha önce aldığınız bağlantılar kaldırılmış veya web siteleri kapatılmış olabilir. Onları anlamanın en iyi yolu, tarihsel olarak Ahrefs.com‘dan kaldırılmış bağlantıları kontrol etmektir.

Rakipleri güçlendirin.
Düşük rütbeli web sitelerinin daha sağlam SEO çalışmaları ile daha iyi performans gösterme olasılığını unutmayın.

Başlık değişiklikleri
Meta verilerdeki değişiklikler sıralamanızı etkilemese de, bu dolaylı olarak sıralama kaybıyla sonuçlanabilir, çünkü bu ziyaretçilerin çekiciliğini etkileyebilir. Ancak, çok daha önemli olan bir web sitesinde en önemli kriter olan başlık değişikliği. İyi bir SEO uyumlu başlık yapısı oluşturamazsanız, bu sıralamanızda büyük dalgalanmalara neden olabilir.

Anti-SEO yapın
Sizi devirmek için rakiplerinizin çalışmalarını örtün. Öğrenmenin en iyi yolu Google Arama Konsolu, web sitenize bağlantılar ve ilişkilendirildiği kelimelerdir.

Tema değişiklikleri
Temalar veya arayüzler yerel SEO için çok önemlidir. Bu nedenle, daha iyi bir yapıya sahip olmayan temalar azalmaya neden olabilir.

İçerik güncellemeleri
Web sitenizi anahtar kelimenizle ilgili olmayan bir içerikle güncellerseniz, bir azalma bekleyebilirsiniz.

OKUMALISIN  Sesli Aramalara Yönelik İçerik Üretimi Nasıl Olmalı?

Sunucu sorunları
Bu kriter, sunucu kesintileri, bölgesel veya genel erişim kapanmaları ve muhtemelen arama veya tarama robotlarının engellenmesi olasılığıyla çökmelere neden olabilir.

Anahtar kelime yoğunluğu Anahtar kelimelerinizi kullanın oranlarının farklılaştırılması, ideal oran saptığı veya spam olgusu oluştuğu için azalmaya neden olabilir.

Diger Makalelere ulaşmak için buraya tıklayınız