skip to Main Content
Google Link Reddetme Aracı

Google Link Reddetme Aracı

google  link reddetme negatif seo
google link reddetme aracı

Google Bağlantı Reddetme Aracı, web sitesinin güvenliğini garanti etmek için Google tarafından oluşturulan bir araçtır. Bu araç çıktığında, web sitelerimizi olumsuz SEO işlevlerinden korumak için kullanabileceğimiz bir güvenlik yöntemi olarak da kabul edildi.

Google’ın bağlantı reddetme aracıyla, web sitenize hangi bağlantıların isteklerinize karşılık geldiğini ve hangilerinin web sitenize yapay ve negatif SEO çalışması yoluyla zarar verebileceğini belirtebilirsiniz.

Örneğin, rakibinizin web sitesi sizin için alakasızsa, arama motorları tarafından kuralların ihlali olarak görülebilecek düşük kaliteli bağlantı metinleri mevcuttur, önce Google’da Bu bağlantıları tanıdıktan sonra Google bağlantılarının reddedilmesi. İsterseniz, lütfen Google’a alakasız geri dönüşler sağlamak için kötü ve kötü kaliteli bağlantıları nasıl belirleyebileceğimizi bize bildirin.

 

Web sitenize geri dönüş nedeninin iki farklı seçeneği vardır. Birincisi sizin tarafınızdan yaratılır ve diğeri doğal olarak ortaya çıkan backlinklerdir. Karşılaştırma ölçütlerini değerlendirmek için kullanabileceğiniz kriterlere devam edelim.

 

Web Sitesi Yaşı – Aldığınız bağlantının web sitesinin yaşı çok önemlidir. Tarih çok eski değilse ve bölgenizde izniniz yoksa, bağlantı reddetme aracına eklememi bekliyorsunuz demektir.

 

Yasadışı İçerik – Özellikle negatif SEO incelemelerinde oluşturulan ve geçersiz web sitelerinden gelen alakasız kelimelerden türetilen geri bağlantılarınızı hemen Google Bağlantı Reddetme Aracına göndermek istediğiniz not defterine ekleyin.

 

Domain Authority – Domain Authority, birçok backlink analiz aracında ücretsiz olarak görüntülenir. 100’den fazla yorumda 50 veya daha az bir güce sahipse kaldırabilirsiniz.

 

Whois Siteleri: Bazı whois siteleri, sorgular içinde siteniz için bir sayfa oluşturarak sitenize bir geri bağlantı olarak oluşturulur. Bu whois sitelerini düşük olduklarında ve değerlerine baktıklarında kaldırmak yararlıdır.

 

Spam Siteleri – Spam amaçlı olarak tamamen yapılandırılmış sitelerden veya geçmişte sitenizde yaptığınız kötü amaçlı çalışmalardan gelen bağlantılar, ceza durumu durumunda backlink analizinizde de görünebilir.

OKUMALISIN  Spam Score Nedir? Spam Score Nasıl Düşürürüz?

 

Düşük halkla ilişkiler siteleri: 3 veya daha az halkla ilişkileri olan web siteleri veya sık sorulan soruları olan web siteleri genellikle ceza geri bağlantıları (tehlikeli geri bağlantılar) için önemli bir faktördür.

 

Aşağıdaki resimde, SEOprofiler aracıyla geri bağlantılarımızı analiz ediyor ve sorunlu bağlantılarımızı sunuyoruz. Karşılaştırma ölçütlerinizi net bir şekilde bilmek istiyorsanız, SEOprofiler veya SEO Spy Glass kullanmanızı öneririz.

 

GOOGLE LINK KULLANIMI ARACI KEŞFEDİN

Zararlı geri bağlantılarınızı belirlediniz ve şimdi bunları kaldırma ve web sitenizle olan bağlantıyı kesme zamanı. Kötü amaçlı geri bağlantılarınızı birer birer birer bir .txt uzantı not defterine yerleştirin. Kötü amaçlı geri bağlantınızla ilgili tüm site bağlantılarını reddetmek istiyorsanız, birincil alan adını not defterinde bırakmanız yeterlidir. Bu bilgi, oradan gelen veya oradan gelen bağlantıları önler.

Google Disavow bağlantı aracıyla aşağıdaki bağlantıyı kullanarak iletişim kurabilirsiniz.

 

Diger Makalelerime  ulaşmak için buraya tıklayınız