Web sitenizin Google sonuçlarında sürekli görünmesini istiyorsanız, gerekli adım açıktır. Kendinizi Google para cezalarından koruyun. Penguin ve Panda gibi yaptırım algoritmalarıyla nasıl başa çıkacağınızı bilmelisiniz.

1.) Ziyaretçinin kısmen yazmasını sağlayın

Ziyaretçi yazımı link satın almak için önemli bir kaynaktır. Ancak, kullanmanız gereken tek bağlantı stratejisi bu değildir. Google, alınan bağlantıları doğal olarak takdir ediyor. Bu nedenle, birçok web sitesinden tek linkli web siteleri zaman içinde sebebini görme riskiyle karşı karşıyadır.

Google, önümüzdeki birkaç gün içinde yazan ziyaretçilerin bağlantılarının değerini azaltırsa, sonuçlar sizin için çok farklı olabilir. Ziyaretçileri yazarak bağlantı almak kolay olsa da, bunları Google ile tanımak oldukça kolaydır. Aldığınız bağlantılar doğal veya doğal görünmelidir.

Ziyaretçilerin yazmasını göz ardı etmemelisiniz, ancak bağlantı profiliniz bu şekilde elde edilen bağlantılarla dolu olmamalıdır. Maksimum oranın% 20 olduğunu söylemek doğru olur. Bu oranı aşarsanız risk altında olduğunuzu düşünebilirsiniz. Ziyaretçi yazarken belirli ölçütleri belirtmelisiniz.

2.) Bağlantı alan adlarının bağlı olduğundan emin olun

Google’a göre ilgi ve alaka düzeyi son derece önemlidir. Bir alan adı bir konumdan bağlantı alırsa, söz konusu iki site arasında bir bağlantı olması gerekir. Tanımda bu bağlantının ne anlama geldiği tespit edilmiştir. Bir siteden bağlantı almayı düşünüyorsanız, o sitenin sizinle aynı nişte olması gerekir. Aksi takdirde, bağlantı sizin için önemli değildir.

Makaleniz modaysa, bağlantı profilinizin büyük bir kısmı moda ile ilgili web sitelerinden bağlantılar ile oluşturulmalıdır. Herkese açık web siteleri, haber siteleri veya dizinler kapsanmaktadır. Bu tür web sitelerinden bağlantı almak size katma değer sağlar, ancak aynı kural bu kuralın dışında bıraktığınız bloglar ve diğer web siteleri için söylenemez.

OKUMALISIN  Wordpress En Popüler Site Hızlandırma Teknikleri

Google için, siteler arasındaki bağlantılar gelecekte çok daha değerli olacaktır. Penguin gibi bir algoritma güncellemesi ile cezalandırılmak istemiyorsanız, bağlantı profilinizi kesinlikle kontrol etmelisiniz. Bağlantı profilinin% 30 gibi önemli bir kısmı, ilgili alan adlarının bağlantılarından oluşmalıdır.

 

3.) Çeşitli bağlantı metni

Bağlantı Metnini veya Bağlantı Metnini daha önce duymuş olmalısınız. Bu bağlantı metinlerinin özellikleri Google ile ilişkili olarak farklı şekilde ele alınır. Site gibi metinleri tıklayıp sabitlemek burada işe yaramaz kabul edilir. Ancak, bu şekilde oluşturulan bağlantı metinleri ve bağlantılar ceza bakımından bir adım öndedir.

Bağlantı metinleri, tıpkı aldığınız bağlantılar gibi doğal görünmelidir. Bu şekilde Google, bir bağlantının doğal olup olmadığını anlayabilir. Değerli bir analiz yapılırsa, bağlantı metinleriniz için belirlenecek dağıtım oranı marka adları, yazar adları, doğrudan site adları, birden çok anahtar kelime veya özel olarak seçilmiş anahtar kelimeleri içermelidir. Uzak durmanız gereken bağlantı metinlerine tıklayın, örneğin: B. site. Burada siteniz için hiçbir değeri veya anlamı olmayan ifadeler bulacaksınız.

5.) Marka sinyalleri oluşturun

Google, büyük markalar için biraz daha tolerans gösteriyor. Ceza almaları durumunda, taleplere göre ticari marka olan web sitelerinden cezaların kaldırılması mümkündür. Harika bir marka olmak kolay değil. Ayrıca, marka olabilmek için büyük yatırımları görmezden gelmeniz gerekebilir.

Yeterli pazarlama bütçesine sahip olmayan bir kişi veya şirketseniz, çok fazla sorun yaşamamanız gerekir. Büyük yatırımlar yapmadan marka olmak mümkündür.

Sitenizin tasarımı oldukça iyi olmalıdır. Kötü tasarlanmış ve tasarlanmış web siteleri Google tarafından bir marka olarak değerlendirilemez. İletişim bilgileri web sitenizde olmalı ve bu iletişim bilgilerine erişim kolay olmalıdır.
Sosyal medyada olmak önemli bir marka sinyalidir. Sosyal ağlarda birçok takipçisi olan web sitelerini bir Google markası olarak tanımlar. Bu nedenle sosyal medya sinyallerine daha fazla önem vermeyi düşünebilirsiniz.
Elbette, Google markanızı aradığında bir marka sinyali oluşturursunuz. Web sitenizin adını kullanan doğrudan aramalar, Google’a bir marka olduğunuzu söyleyen en önemli işaretlerden biridir.
Harika bir marka olmak için büyük yatırımlar gerektirmez. Basit ancak önemli adımlarla devam ederseniz, web sitenize Google tarafından yer işareti koyabilirsiniz

OKUMALISIN  Profesyonel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?
6.)Sosyal medya ipuçlarını abartma
Sosyal Medya Sinyallerii

Sosyal Medya Sinyalleri

Sosyal medya sinyallerinden elde edilebilen değer çok yüksek olabilir. Aslında, sosyal medya ipuçlarının gelecekte Google’ın arama sonuçlarında üst sıralarda yer alacağına inananlar var. Bununla birlikte, sosyal medya sinyalleri kolayca yanıltılabilen sinyallerdir.

 

Bir markanın Facebook sayfasında daha fazla takipçisi olabilir veya yaydığı tweet ile takipçi sayısı arasında yanlış bir ilişki olabilir. Bir senaryo oluşturalım. Makalelerinden biri yaklaşık 10.000 tweetlenmiş makale içeriyor, ancak takipçisi sayısı sadece 50-60. Sizin için bir anlam ifade ediyor mu?

 

Google’ı geçmeye çalışmak kolay değil. Bunu sosyal sinyallerle yapmak kolay değil. Zamanınızı düşük kaliteli sinyallere harcamak yerine daha değerli yöntemler aramak ve kolayca para cezası almanızı sağlayacak yöntemler aramak çok daha doğru olacaktır.

 

7.)Web sitenizin güven derecesini artırın

 

Uyum, yetki ve güvenin özelliklerini birleştirirseniz, bir sınıflandırmanız olur. Markanızı güvenilir hale getirmek için zaman ayırmalı ve başlık etiketleri, bağlantı oluşturma veya benzeri özellikler için zaman harcamalısınız.

 

Markanız, yani web siteniz güvenilir bir yerse, Google algoritma güncellemelerini yayınladıktan sonra Google, bu algoritmalardan hiçbirini almadan sorunsuz bir şekilde ilerleyebilir. Algoritmalar tarafından etkilenmiş olsa bile, çok az etkisi olabilir.

 

Bunu yapmak için, Majestic SEO aracında web sitenizi derecelendirebilir ve Güven Akışı ve Alıntı Akışı değerleri arasında bir denge kurmaya çalışabilirsiniz. Güven akışının ve tanışma akışının değeri en az yarısı olmalıdır. Örneğin, atıf akışı 50 ise, güven akışı en az 25 olmalıdır.

 

8.)Kırık bağlantıları daima temizleyin

Kendinizi Google algoritmalarına karşı korumak istiyorsanız, kesinlikle önleyici yaklaşımlar geliştirmelisiniz. Bir algoritmadan etkileniyorsanız, algoritmanın tekrar güncellenmesini beklemek yerine hemen yanlış öğeleri kaldırmaya çalışmalısınız.

OKUMALISIN  En İyi Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri

 

Sahip olduğunuz bağlantılar çok az olabilir. Ancak, bağlantıların değerli olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bağlantı metinlerinin dağılımına bakmalısınız. Bağlantı etki alanı nişinin durumunu doğrulamanız gerekir. Güven önlemlerini dikkate almalısınız. Derin bağlantılar ve ana sayfa bağlantıları arasında bir ilişki olmalıdır. Sahip olduğunuz bağlantıların en az% 40’ı derin bağlantılar olmalıdır. Her iki durumda da, bir bağlantı türünden alınacak özel bağlantıları incelemeniz gerekir.

 

Google’ın bağlantı profiline özel bir göz attığını unutmayın. Bu profili geliştirebilirseniz, olası algoritma cezalarından kaçınabilir ve kendinizi koruyabilirsiniz.

Diger Makelelerime  ulaşmak için buraya tıklayınız