skip to Main Content
En Güçlü Altı SEO Önerisi 2020

En Güçlü altı SEO Önerisi 2020

SEO süper rekabetçi ve sürekli değişen bir endüstridir. AI, algoritmik Google güncellemeleri ve SEO efsaneleri gibi en son teknolojiler SEO işinizin büyümesini engelliyor. Bu kılavuzda, SEO’dan en iyi şekilde yararlanmak ve oyunda kalmak için 2020 için en iyi SEO önerilerini paylaşıyorum.

1.)Google BERT

Google BERT, on arama sorgusundan birini etkileyen Google’ın en önemli güncellemelerinden biridir. Google BERT, Google’ın insanlar gibi aramaları anlamasına ve bu aramalar için en alakalı içeriği bulmasına yardımcı olur. Google, web sitesi sıralamasını ve öne çıkan snippet sonuçlarını etkileyen tüm diller için BERT güncellemesini yayınladı.

Google BERT hala başlangıç ​​aşamasındadır, ancak zamanla olgunlaşacak ve insanlar gibi sorguları ve içeriği anlamada daha doğru hale gelecektir.

Web siteniz son büyük Google güncellemeleri sırasında reddedildiyse, Google BERT’nin sıralamanızı etkileme olasılığı olabilir.

Google BERT için özel bir çözüm yok. Web sitenizin içeriğini kullanıcılarınız için daha kullanışlı hale getirmeniz yeterlidir.

Bir sorgu yazmadan önce aramanın amacını anlamalısınız. Çünkü içeriğiniz bu anahtar kelimenin amacına hizmet etmiyorsa Google’da derecelendiremezsiniz.

İlk olarak, anahtar kelime türünü anlayın: bilgi amaçlı, işlevsel veya ticari bir anahtar kelime mi? Anlarsanız, bu konuyu veya soruyu içeriğinde açıklayın, ancak yalnızca amaçlanan amaç için.

Örneğin, birisi “SEO” anahtar kelimesini ararsa, kullanıcının SEO’nun ne olduğunu bilmek istediği anlamına gelir. Bu, kullanıcının “SEO” hakkında daha fazla bilgi edinmek istediği için bilgi amaçlı olduğu anlamına gelir.

2.) Daha uzun içerik kaliteli içerik anlamına gelmez

uzun içerik kaliteli içerik anlamına gelmez

İçerik yayınlamanın uzun süre Google’da size daha fazla öncelik vereceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kelime sayısı önemli bir sıralama faktörü değildir ve yalnızca daha uzun içerik yazarak Google’ı değiştiremezsiniz.

OKUMALISIN  En Çok Yapılan Seo Hataları

Yukarıda belirtildiği gibi Google BERT, Google’ın insanlar gibi sorguları ve içeriği anlamasına yardımcı olur. İçeriğiniz kullanıcının amacına uygun olmasa bile, içeriğinizin uzunluğu Google’da sıralamanıza yardımcı olmaz.

Bir makalede daha fazla konu ele alındığında kalitesini ve alaka düzeyini etkileyebileceğinden, daha uzun içeriğin web sitenizin sıralamasını incitebileceğini öğrendim. Google BERT’ye göre, birçok web sitesi etkileniyor. Bu nedenle, içeriğin uzunluğuna odaklanmamalısınız. Uzun süre içerik yazmayı bırakmanı istemiyorum. Yalnızca gerektiğinde ve gerekçelendirildiğinde daha uzun içerik yayınlarken dikkatli olmalısınız.

 

3.) SERP işlevlerini kullanın

Google, Infographics, snippet’ler, sesli aramalar ve görsel arama güncellemeleri gibi diğer SERP özelliklerini düzenli olarak yayınlamaktadır. Bu özellikleri ciddiye almazsanız, Google arama ve işletmenizin potansiyelini kaybedersiniz.

Seçilen snippet’ler diğer tüm SERP listelerinden daha fazla tıklama alır ve sesli aramalar gün geçtikçe artar. Daha üst sıralarda yer alır ve tıklamalardan daha fazla gösterim alırsanız, sayfada bu sorgu için en fazla tıklamayı alan önerilen snippet gibi SERP özellikleri olabilir. Ve sadece daha fazla gösterim elde edersiniz.

Tıklama oranınızı artırmak ve daha fazla tıklama almak için web sitenizi bu SERP özellikleri için optimize etmeniz gerekir. Örneğin, siteniz için özel bir snippet almak için. İçeriğini ve yapısını optimize etmeniz gerekir.

İçeriğinizi uygun başlıkları, madde işaretlerini ve tırnak işaretlerini kullanarak iki veya üç satırlık küçük paragraflara yazın. Bu, Google’ın içeriğinizi daha iyi anlamasına yardımcı olacaktır.

Şema 

Şema bir sıralama faktörü değildir, ancak SEO başarısında önemli bir rol oynayabilir. Google’ın web siteniz, sayfanız ve içeriğiniz hakkındaki her şeyi kolayca anlamasına yardımcı olun. Seçili snippet’ler, infographics ve sesli aramalar gibi SERP işlevlerini de kullanabilirsiniz. Google, farklı sayfa ve içerik türleri için farklı anahat kodları sunar:

  • talimatlar
  • SSS
  • Ürün sınıflandırmaları
  • yemek tarifleri
  • Tüm diğer şema verilerini Schema.org’da veya Google Developers web sitesinde kontrol edebilirsiniz.
OKUMALISIN  Google ilk sayfa için Özel Seo Teknikleri

Tıklama oranınızı ve sıralamanızı artırmak ve Google SERP özelliklerini kullanmak için şema verilerini web sitenize uygulamanız gerekir.

 

5. Sol

Seo Baglantı
Seo Baglantı

Dahili bağlantılar kendi web sitenize geri bağlantılardır. Başarılı bir SEO stratejisinin en önemli bölümlerinden biridir. Onları bu listeye ekliyorum çünkü bu günler öncekinden daha önemli.

Dahili bağlantılar size üç şekilde yardımcı olur
Bağlantılar, ziyaretçilerinizin web sitenizde gezinmesi için yararlıdır
Hemen çıkma oranı ve harcanan zaman gibi kullanıcı metriklerinizi iyileştirmenize yardımcı olur
Suyu tüm taraflarınıza aktarın ve sıralamayı artırın
Dahili bağlantılar,

 

Dahili bağlantılar eklemek birkaç gün içinde sıralamanızı yükseltebilir. Burada, iç ekran bağlantılarının etkilerini aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

Dahili web sitesi bağlantılarını geliştirdikçe, web sitesinin sıralaması yükseldi.

Dahili bağlantıları kullanmak için önemli sayfalarınızı ve yayınlarınızı web sitenize ve blog sayfalarınıza eklemeniz gerekir. Web sitenizin ilgili bölümleriyle alakalı sayfaları bağlayın. Ayrıca en önemli sayfaları web sitenizin altbilgisine ekleyin.

 

6.)SEO ve Marka 

Marka SEO, SEO’nun geleceğidir. SEO, geleneksel faktörlerden marka ve otoriteye gidiyor. Bunu yıllar boyunca açıkça göreceksiniz.

Uzun vadede sıralama yapmak ve rakiplerinizin bir adım önünde kalmak istiyorsanız, markaya odaklanmanız gerekir.

Saygın bir marka olarak, web sitenizi ve işinizi oluşturmak için SEO stratejinizi planlayın. Daha fazla kullanıcının Google’a girebilmesi için marka aramanızı geliştirmeye odaklanın. Marka arama gizli bir sınıflama işaretidir.

Ancak YMYL nişindeyseniz, bu sizin için daha önemlidir. EAT’inizi geliştirmelisiniz. Google EAT, YMYL web siteleri için giderek daha ciddi hale geliyor. Yayıncılık endüstrisi web siteleri, haber programları, ödüller, tanıma ve yazma becerileri EAT’inizi geliştirmenize yardımcı olur.

Son sözler
SEO çabalarınızdan sonuç almak için bu en iyi SEO ipuçlarını izleyin. Eski SEO teknikleri Google’da uzun vadede sıralanmanıza yardımcı olamayacağından, modern SEO tekniklerini kullanmalısınız. SEO yüksek kaliteli SEO yatırımları ve rekabet önde kalmak için. devam

OKUMALISIN  Google’da Sıra Kaybetme Nedenleri

 

Diger Makalelere  ulaşmak için Buraya  Tıklayınız