seo

SEO Title Description ve URL Optimizasyonu

Bugünün başlığında, tüm algoritmaların hedeflediği ve site içi ve site dışı koşullar için önemli ölçütler içeren URL başlığı, açıklama ve optimizasyon bilgileri vereceğiz. Bu bilgiler yararlanabileceğiniz içerik içermektedir. Gelecek için planlanmış ve düzeltilmişlerse büyük karlar elde edebilirsiniz.

Bu çalışma stratejisinin içeriği, tüm sayfalarda ve içeriklerde doğru ve gerekli içerikle en uygun, optimize edilmiş ve kararlı bir şekilde kullanılmalıdır. Bu geliştirmeler ve içerik tamamen mantık ile uyumludur ve web sitesi için doğal SEO ve web sitesi için ziyaretçi tabanlı SEO hedeflenmektedir.

SEO  Başlık Optimizasyonu

Anahtar kelime optimizasyonu için büyük önem taşıyan SEO başlığı, ziyaretçilerin Google arama sorgularında bulduğu ilk içeriktir. Ziyaretçilerin% 99’u, mavi renkle işaretlenmiş bu başlıklara tıklayarak web sitenize giriş yapar. Bu nedenle, bu başlığın içeriği anahtar kelimelere hedeflenmemeli ve hoş cümleler kullanılmalıdır.

 

Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, Google’ın sorguları önceki içeriğe benzer bir arama sorgusu gösterecektir. Burada SEO Başlığının anlamı “ziyaretçi ne arıyor uyandırmak ve ilk bakışta doğrudan algı olarak odaklanmak” olacaktır.

Bir slogan şeklinde olan bu başlık 65 karakter uzunluğunda olabilir. 65’ten fazla karakter içeren başlıklar “…” olarak görüntülenir ve önerilmez. E-ticaret sektörlerinde kategori, kategori başlıklarını sloganlar ve mümkünse ürün sloganları olarak sunmayı içerir. Gereksiz uzantılar, içerik eksikliği olarak kullanıcılar tarafından hoş görülmez.

SEO URL optimizasyonu

Yıllar içinde URL yapıları için kafa karıştırıcı yeni bir kavram olmuştur. Bu karışıklıkta, açık ve kapalı bağlantılarda, özellikle URL’nin sonuna eklenebilecek “.html” uzantılarında kullanılması önerilir. Bu bağlantı seçimi, algoritma tercihleri ​​ve yaptığımız son kontroller ve tespitlerle URL bölümleri çok uzun ve kapalı.

OKUMALISIN  White Hat Seo Nedir Teknikleri Nelerdir

 

URL yapınız farklı bitiyorsa, URL YAPILARINI değiştirmeden mümkün olduğunca doğal ve kısa yapın. Birçok şirket ve blog, tüm anahtar kelimeleri URL alanına veya ürün sayfalarındaki ürünün tam adına ekler.

SEO açıklama optimizasyonu

Çoğu ziyaretçi fark ikinci nokta açıklayıcı metin, SEO Açıklama olduğunu. Burada kullanıcılar web sitesinde neler olduğunu, hangi kelimeleri aradıklarını, ürünün hangi içeriği içerdiğini ve gerçekten hangi bilgileri aradıklarını hissedebilirler. Ürün satışlarında “uygun fiyatlar” veya “kampanya ürünleri” gibi sloganlar kullanmak için de en iyi seçimdir.

Burada dikkate alınması gereken bir diğer nokta ise 300 karakterli SEO açıklamasıdır. Bu, bir konunun, ürünün veya içeriğin anahtar kelimeler ve doğal paragraf yazımı ile süslenmesi gereken sloganın içeriğidir.

 

Bu içerikte sıralı olarak listelenen anahtar kelimeleri, yinelenen web sitelerini ve uzun süredir gereksiz içerikleri bulmak web sitenizin ziyaretçilerinin olasılığını% 60’a kadar azaltır. Kullanıcılara aptalca, alakasız veya alakasız bir ifade sunarsanız, kullanıcının yanıtları da web sitenize göre değişir.

 

300 karakterlik bir SEO açıklamasının içeriğinin, sattığınız ürüne veya sağladığınız bilgilere göre tercih etmenizi sağlayan içerik olması gerektiği ve unutulmaması gerektiği unutulmamalıdır.

 

Bu içerikte sıralı olarak listelenen anahtar kelimeleri, yinelenen web sitelerini ve uzun süredir gereksiz içerikleri bulmak web sitenizin ziyaretçilerinin olasılığını% 60’a kadar azaltır. Kullanıcılara aptalca, alakasız veya alakasız bir ifade sunarsanız, kullanıcının yanıtları da web sitenize göre değişir.

 

300 karakterlik bir  açıklamanın  içeriğinin, sattığınız ürüne veya sağladığınız bilgilere göre tercih etmenizi sağlayan içerik olması gerektiği ve unutulmaması gerektiği unutulmamalıdır.

 

SEO anahtar kelime optimizasyonu

Anahtar kelime olarak bildiğimiz hedeflenmiş kelime içeriği, diğer bilgilerden farklı amaçlar içeriyor. SEO başlığı ve açıklaması gibi, SEO anahtar kelimeleri de 100.000 sayfa olsa bile yinelenen, eşleşmeyen ve yinelenen etiketler kümesidir.

OKUMALISIN  En iyi Güçlü SEO Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

 

 

Diger Makalelerime  ulaşmak için  buraya tıklayınız