skip to Main Content
2020 İlk Sayfada Sıralanmak İçin Sayfa İçi SEO Teknikleri

2020 İlk Sayfada Sıralanmak İçin Sayfa İçi SEO Teknikleri

2020 Sayfa İçi SEO Teknikleri
2020 Sayfa İçi SEO Teknikleri

Birisi sayfadaki SEO hakkında konuştuğunda, hemen şeyler, anahtar kelimeler, başlık etiketleri, açıklamalar vb. Peki bir sayfada doğru sayfa SEO’yu nasıl yapıyorsunuz? Web sitenizi SEO dostu nasıl yapabilirsiniz? SEO sayfası için doğru teknikleri öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki bilgi grafiğine bakın. Web sitenizin sıralamasını yükseltmek ve daha fazla trafik almak için kontrol listesini güzelce açıklar.

Bu Infographic sayfasında SEO stratejileri hakkında bilgi edineceksiniz:

SEO dostu URL’ler kullanın

Google, belirli bir URL’deki yalnızca ilk üç veya beş kelimeyi vurgular. URL’nizi küçük ve kesin yapın. Özel anahtar kelimenizi eklemeyi unutmayın.

Başlığınıza her zaman bir anahtar kelimeyle başlayın

Başlık etiketi, sayfa içi SEO’da önemli bir rol oynar. Hedef anahtar kelimenizi her zaman başlık etiketinin başına eklediğinizden emin olun.

Başlığınızı bir H1 etiketine sarın

H1, “başlık etiketi” olarak kabul edilir. WordPress’te CMS olarak varsayılan bir ayar vardır, çünkü tüm başlıklar H1 etiketinde bulunur. Ancak, farklı bir CMS kullanıyorsanız, başlığınızı kodunuzla birlikte H1 etiketine yerleştirin.

Başlığınıza değiştiriciler ekleyin

Web sitenizin hedeflenen anahtar kelimenin uzun kuyruklu bir sürümüne sahip olduğundan emin olmak için başlığınız gerektiği şekilde “en iyi”, “derecelendirme”, “en” vb. Olabilir.

Duyarlı tasarıma git

2015 yılında Google, düşmanca veya yanıt vermeyen web sitelerini cezalandırmaya başladı. Google web sitenizi bile engelleyebilir. Duyarlı bir web sitesini mobil uyumlu hale getirin.

Giden bağlantıları kullan

Bu web sitesine daha fazla trafik çekmek için en basit beyaz şapka SEO tekniklerinden biridir. Belirli bir sayfaya yapılan bu bağlantılar Google’ın sayfanızın konusunu anlamasına yardımcı olur. Google’a sayfanızın kaliteli bilgiler içerdiğini bildirir.

OKUMALISIN  Resimler İçin SEO Çalışması Nasıl yapılır?

Dahili bağlantıları kullan

Bloglamada iç bağlantı önemlidir. Görüntüleyenlerin tek bir blogda daha fazla bilgi okumalarına yardımcı olun. Her bir gönderide 2 veya 3 dahili bağlantı kullanabilirsiniz.

Multimedyaya git

Metin, video, resim, grafik, diyagram vb. Kullanmak yerine faktörler

LSI anahtar kelimelerini kullanma

Gizli semantik dizine ekleme anahtar kelimeleri, Google’ın bir sayfanın kalitesini belirlemek için kullandığı eş anlamlı kelimelerdir. Bunları her gönderdiğinizde kullanın.

Anahtar kelimenizi ilk 100 kelimeye yerleştirin.

Hedef anahtar kelimeniz blogunuzun ilk 100-150 kelimesinde görünmelidir.

Sosyal ağları paylaşmak için düğmeleri kullanın

Sosyal paylaşım, web sitenizi sıralamada büyük bir rol oynamaz. Bunun yerine, içeriğiniz için daha fazla görünüm oluşturulur. Daha fazla ziyaret ettikçe, web sitenize abone olma şansı artar. Bu yüzden sosyal medya paylaşım düğmelerinizi çekinmeden web sitesine koyun. BrightEdge tarafından yapılan bir araştırmaya göre, içerik paylaşımı düğmeleri nedeniyle içerik oranı% 700 arttı.

Diger Makalelerime ulaşmak için buraya tıklayınız